2014 Ceza Affı sonrasında 2014 Yılına Ait Trafik Cezası Varmı?

2014 Vergi Affı

Torba Yasa ve kapsamı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklandı. Buna göre vergi affı kapsamından 6 milyon araç faydalanacak ve bu af kapsamında 10 Milyar türk lirası civarında gelir elde edilmesi öngörülüyor.

Son Güncelleme (14 Ağustos 2014)

TBMM 14 Ağustos 2014 tarihinden 1 Ekim 2014 tarihine kadar tatil kararı aldığı için TORBA YASA onayı 01 Ekim 2014 ve sonrasın kalmıştır. Bu sayfadan güncel duyuruları takip edebilirsiniz.

Vergi Affı kapsamında Trafik Cezaları Nasıl Af Olacak?

Vergi affı kapsamında ana paralara ait faiz ve faize uygulanan zam oranları sıfırlanacak. Ana paralar ie aynen ödenecek. Bu ödemelerin taksitle ödenmesi gündemde.

  • Trafik idari para cezaları, köprü ve oto yollardan usulsüz geçişler nedeniyle kesilen cezaların tamamı,
  • Bu cezalara uygulanan aylık yüzde 5 oranındaki faizler yerine Kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanan tutar, yapılanma kapsamında ödenecek,
  • Aylık yüzde 5 oranında hesaplanan faizlerin tahsilinden ise vazgeçilecek.
  • Yasa kapsamında yapılandırılan tutarlar peşin, 6, 12 ve 18 eşit taksitte ödenebilecek.
  • 31 Aralık 2013 tarihinden önce verilmiş olan ve tutarı 120 liranın altında kalan trafik idari para cezalarının ilgililerine tebliğ edilmesinden, tebliğ edilmiş olanların ise tahsil edilmesinden vazgeçilecek.

2014 yılı ve öncesinde ne kadar trafik cezanız var?

2014 yılı ve öncesinde Trafiktte yemiş olduğunuz cezaları sorgulamak için aşağıdaki gelirler.gov.tr sitesi adresini lullanabilirsiniz.

Gib.gov.tr Borç Bilgilendirme Servisi Hizmeti ile T.C. Kimlik bilgilerini kullanarak, vergi dairelerine intikal etmiş olan araç trafik ceza borçlarınızı aşağıdaki adresden öğrenebileceksiniz.

 

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.