2014 Ceza Affı sonrasında TüvTürk Muayene Cezası Varmı?

2014 Vergi Affı

Torba Yasa ve kapsamı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklandı. Buna göre vergi affı kapsamından 6 milyon araç faydalanacak ve bu af kapsamında 10 Milyar türk lirası civarında gelir elde edilmesi öngörülüyor.

Son Güncelleme (14 Ağustos 2014)

TBMM 14 Ağustos 2014 tarihinden 1 Ekim 2014 tarihine kadar tatil kararı aldığı için TORBA YASA onayı 01 Ekim 2014 ve sonrasın kalmıştır. Bu sayfadan güncel duyuruları takip edebilirsiniz.

Vergi Affı kapsamında Araç Muayene Gecikme Cezaları Nasıl Af Olacak?

Vergi affı kapsamında ana paralara ait faiz ve faize uygulanan zam oranları sıfırlanacak. Ana paralar ie aynen ödenecek. Bu ödemelerin taksitle ödenmesi gündemde.

Araç muayenelerini süresinde yaptırmamış olanlara da önemli avantajlar sağlanıyor.

Bu kişilere, 31 Aralık 2014 tarihine kadar muayenelerini yaptırmaları şartıyla muayene süresi geçirilen her ay ve kesri için tahsili gereken aylık yüzde 5 gecikme faizi yerine araçlarını daha düşük bir maliyetle muayene ettirebilmeleri imkanı verilecek.

Söz konusu araç sahipleri, Kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları, Kanunun yayımlandığı tarihten araç muayenelerinin yapıldığı tarihe kadar her ay ve kesri için ise aylık yüzde 1 oranı esas alınarak hesaplanacak tutarı ödeyecek.

2014 yılı ve öncesinde araç muayene gecikme bedelin öğrenin.

2014 yılı ve öncesinde araç muayenenizi ayptırmamış iseniz ne kadar gecikme bedeli ödeyeceğinizi aşağıdaki TüvTürk adresinde öğrenebilirsiniz.

 

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.