2014 HGS GEÇİŞ İHLALİ/CEZA AFFI

2014 Vergi Affı

Torba Yasa ve kapsamı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklandı. Buna göre vergi affı kapsamından 6 milyon araç faydalanacak ve bu af kapsamında 10 Milyar türk lirası civarında gelir elde edilmesi öngörülüyor.

Son Güncelleme (14 Ağustos 2014)

TBMM 14 Ağustos 2014 tarihinden 1 Ekim 2014 tarihine kadar tatil kararı aldığı için TORBA YASA onayı 01 Ekim 2014 ve sonrasın kalmıştır. Bu sayfadan güncel duyuruları takip edebilirsiniz.

Geçiş Cezalarına Af

Yeni torba yasa kapsamında aşağıdaki cezalara af geliyor:

  • Trafik idari para cezaları, köprü ve oto yollardan usulsüz geçişler nedeniyle kesilen cezaların tamamı,
  • Bu cezalara uygulanan aylık yüzde 5 oranındaki faizler yerine Kanunun yayımlandığı tarihe kadar Yİ-ÜFE aylık değişim oranları esas alınarak hesaplanan tutar, yapılanma kapsamında ödenecek,
  • Aylık yüzde 5 oranında hesaplanan faizlerin tahsilinden ise vazgeçilecek.
  • Yasa kapsamında yapılandırılan tutarlar peşin, 6, 12 ve 18 eşit taksitte ödenebilecek.
  • 31 Aralık 2013 tarihinden önce verilmiş olan ve tutarı 120 liranın altında kalan trafik idari para cezalarının ilgililerine tebliğ edilmesinden, tebliğ edilmiş olanların ise tahsil edilmesinden vazgeçilecek.

HGS GEÇİŞ İHLALİ/CEZA SORGULAMA

HGS Geçiş ihlali sorgulam yapmak için aşağıdaki linke tıklayıp araç plakanızı giriniz.

Ceza tarafınıza tebliğ edilmeden veya tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde ödeme yapılması halinde , geçiş ücreti hariç 10 (on) kat idari para cezası üzerinden %25 indirim hakkından yararlanılarak ödenmesi mümkündür.

Not: İlgili sayfadaki veriler tamamen bilgi amaçlıdır. Son 2-3 güne ait HGS Geçiş İhlali kayıtları buraya henüz yansımamış olabilir. HGS Geçiş İhlali cezaları ve tüm HGS sorunları ile ilgili irtibat bilgileri.

Email: hgs@kgm.gov.tr

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.