Elektrik Faturam Neden Fazla?

Tatilde oldukları halde bir önceki aya göre daha fazla fatura geldiğini belirten kullanıcıların şikayetleri,“elektrik faturalarına gizli zam mı yapıldı?” sorusunu akıllara getirdi.

Şikayetvar.com haberine göre: Elektrik dağıtım şirketleri, ayın yarısını evinde geçirmeyen abonelerine bir ay önceki aya oranla daha fazla fatura gönderince kullanıcılar çileden çıktı. Ayın 15 günü tatilde olduğu halde bir önceki dönemden daha fazla faturayla karşılaşan aboneler bu duruma bir anlam veremedi. Kullanım miktarında herhangi bir değişim olmamasına rağmen faturasında artış olduğunu gören vatandaşlar şikayetçi oldu.

"Elektrik faturam ne kadar?"

Sizde bu soruyu kendinize soruyorsanız hemen aşağıdaki adresten elektrik faturanızı sorgulayabilirsiniz. TEDAŞ Elektrik Borç Sorgulaması için, "TEDAŞ Elektrik Sorgulama Ekranı"ndaki tüm alanları eksiksiz doldurarakT EDAŞ Elektrik Borç Sorgulaması için ili seçip, işletme kodu, abone no ve vergi no girmeniz gerekir. 

tedaş borç sorgulama

Elektrik Fiyat Tarifleri

2014 yılından itibaren uygulanacak olan elektrik fiyat tarifelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Şikayetler Şu Şekilde:

“Evde olmadığımız halde daha fazla fatura geldi, bu haksız kazanca bir son verilsin” diyen elektrik abonelerinin şikayetleri şöyle:

“KULLANMASAK DA FATURALAR YÜKSEK GELİYOR”

“Elektrik dağıtım firması nasıl bir sistem uyguluyorsa kullanmadığımız elektriğe daha yüksek fatura çıkarıyor. Ramazan Bayramı için 15 günlüğüne ailemin yanına gittim. Gelen fatura 48.40 TL evde olduğumuz dönemde 44.00 TL fatura gelmişti. Evde 15 gün olmamamıza rağmen diğer aya göre düşmesi gerekirken 4.00 lira gibi artmış. Elektrik dağıtım şirketine soruyorum ama bir cevap alamıyorum.”

"HER AY ARTARAK GELEN FATURALAR"

“Tek çocuklu üç kişilik normal çekirdek aileyiz. Aylık normal tüketim miktarımız ortalama 150 kws. Faturada o kadar çok doküman var ki 40 lira tutan fatura bedelini iki katına yakın yani 75-80 lira arasında ödemek zorunda bırakılıyoruz. Bu misli fark kimlerin cebine veya kimlerin yerine ödüyoruz?”

“EVDE OLMADIĞIM HALDE FATURAM YÜKSEK GELDİ”

“Elektronik sayaç takıldıktan sonra faturalarım eskisine oranla yüksek gelmeye başladı. Bunun nedenini anlayamadım. Evde 15 gün olmadığım halde elektrik faturam şu ana kadar gelen en yüksek fatura 75 lira geldi. Bu faturaya itiraz ediyorum. Kayıp bedelinin müşteriye yansıtılmasına itiraz ediyorum.”

“HAKSIZ FATURA”

“Yeni bir eve çıktım elektriği üstüme aldım alırken borç yok dendi. İlk ay bir fatura geldi 264 TL

2 günde zor ulaştım telefonla dediler ki sayaç arıza bedeli bana ne eski sayacın arızasından ben bu faturayı ödemeyeceğim ne olursa da olsun hakkım olan faturayı göndersinler bana nereden ne alacaklarını şaşırdılar”

“ELEKTRİK FATURAM 300 TL GELDİ”

“Elektrik faturamın 300 TL gelmesi sizce normal mi dava açmanın vakti geldi insanları mağdur etmek neymiş görün.”

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.