Genel Saglik Sigortası Borç Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası GSS Borç Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası olarak bildiğiniz kısaca GSS olarak adlandırılan GSS Borç Sorgulama ekranına internet üzerinden ulaşarak borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca GSS borcunuzu internetten üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki bulunan adresten giriş yaptıkdan sonra “TCKN / VKN / SSK Sicil No” bölümüne 11 haneli T.C numaranızı yazınız. “Sorgu Tipi” bölümünden GSS Prim-13 bölümünü seçiniz. Alt kısımda gördüğünüz karekterlerin aynısını kutucuğa yazınız ve Sorgulama butonuna basınız.

GSS Borcumu Ödemezsem Ne Olur?

Tabiki faizi ile birlikte ödemek durumunda kalırsınız. Bu sebeple borcunuzu aksatmadan ödemeniz tavsiye olunur.

Kredi Kartı ile GSS Borcumu Ödeyebilir miyim?

Kredi kartınız ile Ziraat Bankası SGK sayfası üzerinden borcunuzu ödeyebilirsiniz. İlgili linke aşağıdan ulaşabilirsiniz.

T.C. Kimlik Numaram ile GSS Borcumu Sorgulayabilir miyim?

TC Kimlik numaranız ile GSS borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Ödemenizide aynı adresten gerçekleştirebilirsiniz.

GSS Borç Sorgulama İşlemi Yapamıyorum, Neden?

Ziraat bankası üzerinden verilen hizmette şu an için 22:00 - 02:00 saatleri arasında sorgu ve tahsilat yapılamamaktadır. Bu sebeple bu saatler dışındaki bir zaman aralığında tekrar denemeniz tavsiye olunur.

 

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.