İşbank Kredi Kartı Borcu Sorgulama

Kredi kartı borcumu nasıl öğrenebilirim?

Kredi kartı borcunuz, her ay hesap kesim tarihinde adresinize gönderilen "Kredi Kartı Hesap Özeti"niz ile size bildirilir. Hesap özetiniz, postada yaşanan sorunlar nedeniyle zamanında size ulaşamadığı takdirde, borcunuzu, size en yakın Şubemize uğrayarak, 0 850 724 0 724 numaralı telefon şubemizden, internet şubemizden, Bankamatik veya Netmatik’lerimizden, İşCep ve İşWap uygulamalarını destekleyen cep telefonlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca dilerseniz kredi kartı borç bilgilerinizi her ay SMS veya e-mail yolu ile ücretsiz olarak alabilirsiniz. Bunun için Şubenize ,internet şubemize veya telefon şubemize başvurmanız yeterlidir. 

Ödenmesi gereken asgari tutar ne demektir?

Hesap Özetiniz ile size bildirilen ve son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken tutar asgari tutar olarak adlandırılmaktadır. Ödenmesi gereken asgari tutar;dönem sonu toplam borcunuzun %20'si olarak belirlenmektedir.

Bayi kartlar için ödenmesi gereken asgari tutar dönem sonu toplam borcunun %50’si olarak belirlenmektedir.

Ödenmesi gereken asgari tutarı ödemezsem ne olur?

Ödenmesi gereken asgari tutarın son ödeme tarihine kadar ödenmemesi durumunda hesap kesim tarihinden (hesap kesim tarihi dahil değil) son ödeme tarihine kadar (son ödeme tarihi dahil) faize esas bakiyenin tamamı üzerinden akdi faiz; son ödeme tarihinden sonra ise asgari tutarın ödenmeyen kısmı için gecikme faizi, kalan hesap bakiyesinin asgari tutarı aşan kısmı için akdi faiz uygulanacaktır. Kart uygulamasından doğan borçlarda bileşik faiz uygulanmamaktadır.

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.