KYK Borç Sorgulama

KYK Borcu Sorgulama

Kredi Yurtlar Kurumu'nun web uygulamasına ulaşıp KYK Öğrenim kredi borcunuzu sorgulayabilir ve KYK borcunuzu ödeyebilirsiniz.

İlgili KYK Sorgulama Adresleri

  1. Öğrenci Öğrenim Kredisi ve Burs Ödeme Bilgileri
  2. Öğrenci Katkı Kredisi Ödeme Bilgileri
  3. Öğrenim/Katkı Kredisi Borç Sorgulama
  4. Öğrenim / Katkı Kredisi ve Burs Alanlar (Üniversiteler için)
  5. Öğrenci Bilgi İşlemleri (Üniversiteler için)
  6. Yurtlarda Kalan Öğrenciler İçin Ücretsiz İnternet Kullanımı İle İlgili Görüş Ve Öneri FORMU
  7. 2014 KYK Öğrenci Yurdu Sonucu Sorgulama Sayfası

Öğrenim Kredisi, Katkı Kredisi Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Öğrenim kredisi ve katkı kredisi üniversite öğrencilerinin öğrenimi esnasında en büyük mali yardımcıdır. KYK borcunuzun ve faizlerinin size ilerleyen yıllarda yük olmasını istemiyorsanız eğitiminizin tamamlanmasını müteakip 2 yıl sonunda size daha önce kullanmış olduğunuz krediniz borcu bildirilir. Bu borcunuzu daha fazla faiz yükü ile karşılaşmamak için öğrenip ödemeniz artık internet üzerinden sadece bir kaç adım ile sağlanabiliyor.

KYK Borcumu Nasıl Öğrenebilirim?

Site üzerinden sadece tc kimlik numaranızı kullanarak sorgulama yaparak öğrenim kredisi ve katkı kredisi borcunuzun tüm ayrıntılarını, ödeme yapılacak yer ve hesap bilgileri, taksit bilgileri, daha önce ödeme yapmış iseniz yaptığınız ödeme miktarını ve kalan borç miktarını ayrıntılı bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

KYK Borcumu Ödemezsem ne olur?

Borçların zamanında ödenmemesi durumunda icra yoluyla borçların tahsili yoluna gidilmektedir.

2014 KYK Yurt Sonuçları Açıklandı

2014 yılında üniversite yurtlarında kalmak için yapılan yurt başvuru sonuçları KYK tarafından açıklandı. Buna göre "bana yurt çıktı mı?" diyorsanız sorgulama sonucunuzu aşağıdaki adresten öğrenebilirsiniz.

http://www.borcsorgulama.com/kyk-yurt-sorgulama

Kredi yurtlar kurumu iletişim numarası nedir?

Konuyla ilgili KYK kurumunu telefonla 444 19 61 numaralı çağrı merkezinden arayarak bilgi alabilirsiniz.Ögrenim kredisi veya katkı kredisi borç sorgulama işlemini buradan yapabilirsiniz.

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.