KYK Kredi Sorgulama

Yurt İçinde Yüksek Öğrenim Gören Öğrencilerin Burs/Kredi Sonucu işlemlerinizi aşağıdaki sorgulama ekranı üzerinde yapabilirsiniz.

KYK Kredi Borcu Sorgulama

Kredi Yurtlar Kurumu'nun web uygulamasına ulaşıp KYK Öğrenim kredi borcunuzu sorgulayabilir ve KYK borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Öğrenim Kredisi, Katkı Kredisi Borcu Sorgulama ve Ödeme İşlemleri

Öğrenim kredisi ve katkı kredisi üniversite öğrencilerinin öğrenimi esnasında en büyük mali yardımcıdır. KYK borcunuzun ve faizlerinin size ilerleyen yıllarda yük olmasını istemiyorsanız eğitiminizin tamamlanmasını müteakip 2 yıl sonunda size daha önce kullanmış olduğunuz krediniz borcu bildirilir. Bu borcunuzu daha fazla faiz yükü ile karşılaşmamak için öğrenip ödemeniz artık internet üzerinden sadece bir kaç adım ile sağlanabiliyor.

KYK Kredi Borcumu Nasıl Öğrenebilirim?

Site üzerinden sadece kimlik numaranızı kullanarak sorgulama yaparak öğrenim kredisi ve katkı kredisi borcunuzun tüm ayrıntılarını, ödeme yapılacak yer ve hesap bilgileri, taksit bilgileri, daha önce ödeme yapmış iseniz yaptığınız ödeme miktarını ve kalan borç miktarını ayrıntılı bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

KYK Kredi Borcumu Ödemezsem ne olur?

Borçların zamanında ödenmemesi durumunda icra yoluyla borçların tahsili yoluna gidilmektedir.

Kredi yurtlar kurumu iletişim numarası nedir?

Konuyla ilgili KYK kurumunu telefonla 444 19 61 numaralı çağrı merkezinden arayarak bilgi alabilirsiniz.

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.