TEDAŞ Borç Sorgulama

TEDAŞ Nedir?

Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi'nin başharflerinden oluşan TEDAŞ elektrik fatura tarifelerini belirlenmesinde ana sorumluluğu bulunmaktadır. Ayrıca diğer dağıtı şirketlerinin denetiminden sorumludur.

TEDAŞ'tan Enerji Tasarrufu Cihazları Pazarlayan Bazı Şirketler Hakkında Dolandırıcılık Uyarısı

TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile ortak çalışma yürütüldüğünü, ve yapılan incelemelerde abonenin fazla elektrik harcamalarının olduğunu pazarladıkları cihazlarının alınması durumunda %30 oranında enerji tasarrufu  sağlanacağının belirtildiği, abonelerden kredi kartı numaralarının istenildiği, bir kısım abonelerin TEDAŞ ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı adının kullanılmasından dolayı kredi kartı bilgilerini verdikleri ve sonrasında ise dolandırıldıklarını anladıklarını belirterek şikayette bulunmuşllardır.

Bu sebeple abonelerimizin bu gibi kişilere karşı dikkatlı olması tavsiye edilir.

Elektrik Borcum Var mı?

TEDAŞ şirketine ait elektrik borcunuzu olup olmadığına ve varsa elektrik borç bilgilerinizi aşağıdaki adresten sorgulayabilirsiniz.

Borç Sorgulama

Borcunuz mu var? Olmayan yok ki!. Sitemiz BorçSorgulama.com sayesinde SSK, SGK, Bağkur Prim Borçları, Elektrik Su Cep Telefonu Doğalgaz gibi günlük ihtiyacımız olarak kullandığımız hizmetveren firmalara borç sorgulama ve fatura ödeme sayfalarına ulaşabilir, bu sayfalarda işlem yapabilmek için gerekli ipuçlarına ulaşabilirsiniz.